Wypadanie włosów u kobiet

Wypadanie włosów u kobiet – jak walczy się z tym problemem w gabinecie lekarskim?

Wypadanie włosów u kobiet

Wiele osób uważa, że problem wypadania włosów dotyczy wyłącznie mężczyzn – czas wyprowadzić ich z błędu. Łysienie jest problemem, z którym boryka się wielu ludzi, niezależnie od płci i wieku, a powtarzany z ust do ust mit może wynikać z faktu, iż mężczyznom ze względu na krótką fryzurę jest po prostu trudniej ukryć braki w owłosieniu. Kobiety czeszą się na setki różnych sposobów, co często pomaga maskować problem (np. wysokie czoło zakrywają grzywką). Odpowiednio dobrana fryzura „pomaga” jednak tylko do czasu… Jakimi sposobami w gabinecie lekarskim najczęściej walczy się z wypadaniem włosów u kobiet?

Leczenie farmakologiczne wypadania włosów u kobiet

Jedną z najpopularniejszych metod jest leczenie farmakologiczne. Odpowiednio dobrane leki pozwalają nie tylko zahamować proces wypadania włosów u kobiet, ale i znacznie wpłynąć na ich wygląd, i to już po 3 miesiącach terapii (zdjęcie)! Leczenie farmakologiczne zatrzymuje proces wypadania włosów, poprawia ich gęstoś, a także ogólną kondycję fryzury. Na tę metodę leczenia często decydują się Panie, u których wypadanie włosów mocno przerzedziło fryzurę (leczenia farmakologiczne pomaga zagęścić włosy), jednak najlepiej sprawdza się ona w początkowych fazach wypadania włosów. Musimy pamiętać, że leczenie farmakologiczne przynosi rezultaty jedynie, gdy zostanie odpowiednio wcześnie wdrożone. Łysienie prowadzi do utraty mieszków włosów – tych niestety nie jesteśmy w stanie odzyskać w żaden sposób, dlatego aby takie leczenie mogło przynieść jak najlepszy efekt, powinno zostać wdrożone jeszcze nim pacjentka utraci znaczną ilość włosów. Leczenie farmakologiczne w zdecydowanej większości przypadków zostaje przepisane pacjentce już w ramach tzw. testu reaktywności, który przeprowadza się nawet podczas e-konsultacji (w HairCenter Kierach odbywają się one na stronie www.drkierach.pl)

Wysokie czołowo u kobiet – obniżenie linii włosów

Korygowanie linii włosów jest jednym z najczęstszych zabiegów, na które decydują się Panie z tzw. wysokiem czołem. Wysoka linia włosów może mieć różne przyczyny, jednak za najczęstszą z nich uważa się łysienie adrogenowe (odpowiadają za nie androgeny, czyli hormony płciowe). Takie łysienie objawia się u Pań zazwyczaj wypadanie włosów tworzącym np. zakola lub wysokie czoło. Jedno jest pewne – każda z tych przypadłości rzuca się w oczy i potrafi ściągać sen z powiek… Zarówno zakoli, jak i wysokiego czoła można się pozbyć za pomocą przeszczepu włosów wykonanego metodą FUE. Korygowanie linii włosów jest zabiegiem polegającym na pobraniu mieszków włosowych z tylnej części głowy pacjentki i wszczepieniu ich z przodu. Taki zabieg jest łatwy do ukrycia u pacjentek noszących długie włosy, ponieważ obszar dawczy po zabiegu zasłaniają one włosami z górnych partii głowy. Regeneracja po przeszczepie trwa zwyczaj 5-7 dni, więc już po ok. tygodniowym urlopie, Panie mogą za sprawą odpowiedniego uczesania w 100% zamaskować fakt przejścia zabiegu. Na efekty należy poczekać kilka miesięcy – nowa linia włosów pojawi się w trakcie 6-12 miesięcy. Taki zabieg sprawdza się równie dobrze również u pacjentek, które wysoką linię włosów lub zakola mają od urodzenia.

Mezoterapia skóry głowy

Niechirurgicznym zabiegiem, który często polecam pacjentkom jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Taki zabieg może zostać wykonany już podczas 20 minutowej wizyty w gabinecie lekarskim. Polega on na dostarczeniu substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących bezpośrednio do okolic mieszka włosowego. Ta metoda świetnie sprawdza się w profilaktyce łysienia oraz jako stymulacja porostu włosów. Mezoterapia ma niezwykle pozytywny wpływ na włosy – pobudza mieszki włosowe do wzrostu, dzięki czemu włosy wyglądają lepiej i przede wszystkim stają się gęstsze, dlatego to właśnie mezoterapię często nazywa się zagęszczaniem włosów.

Czy wypadanie włosów u kobiet jest niebezpieczne?

Wypadanie włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn może nieść za sobą bardzo groźne konsekwencje – całkowitą utratę włosów. O ile u mężczyzn nieleczone łysienie prowadzi zazwyczaj do łysiny układającej się we wzór podkowy, tak u kobiet może zakończyć się nawet całkowitą łysiną. Wypadanie włosów staje się niebezpiecznym zjawiskiem, gdy dziennie tracimy więcej niż ok. 100 włosów – w takiej sytuacji należy pilnie zgłosić się do lekarza, który znajdzie przyczynę wypadania włosów i zaplanuję wdrożenie odpowiedniej metody walki z wypadaniem włosów.