Zabiegi na porost włosów Wrocław

Zabiegi na porost włosów – kiedy warto się na nie zdecydować?

Nie każdy akceptuje wypadanie swoich włosów. Jeśli tylko mamy taką możliwość, większość z nas preferuje zachowanie bujnej fryzury. Ma ona istotny wpływ na nasze dobre samopoczucie oraz pewność siebie. Aktualnie porost włosów jest znacznie łatwiejszy do uzyskania. Istnieje wiele metod, które pozwalają na dopasowanie najskuteczniejszej formy leczenia do indywidualnego przypadku. Dla osoby, która pragnie zapobiec swojemu łysieniu lub przywrócić gęstwinę włosów na już łysej skórze głowy, punktem wyjścia zawsze powinna być wizyta w zaufanej poradni trychologicznej.

Konsultacja online z trychologiem

Zamiast kupować drogie szampony na porost włosów, które mają wątpliwą skuteczność, lepiej przeznaczyć środki na konsultację online z lekarzem trychologiem. Aż 80% przypadków wypadania włosów można zatrzymać podstawowym, tanim leczeniem z apteki. To właśnie pierwszy krok w leczeniu łysienia, którego nie warto pomijać. Nazywamy go testem reaktywności, czyli weryfikacją odpowiedzi mieszków włosowych na najtańsze i najprostsze leczenie na rynku. Co jednak ważne – są to substancje o skuteczności potwierdzonej w badaniach klinicznych, a zatem wymagają one recepty. Test reaktywności trwa 3-4 miesiące. Dopiero w sytuacji, gdy leczenie okaże się niesatysfakcjonujące, wskazana jest osobista wizyta w gabinecie trychologa.

Zabiegi chirurgiczne na porost włosów

Jeżeli zawodzi farmakologiczne leczenie łysienia, najwyższą skuteczność w trwałym odtworzeniu owłosienia skóry głowy posiadają zabiegi chirurgiczne. W klinice trychologicznej HairCenter Kierach dostępne są dwa rodzaje przeszczepów. Pierwszy z nich jest wykonywany metodą Follicular Unit Extraction, w skrócie FUE. To najnowsza oraz najskuteczniejsza metoda transplantacji włosów na świecie. Określa się ją jako mało inwazyjną, ponieważ nie wymaga skalpela ani szycia skóry, a tym samym nie pozostawia żadnych widocznych śladów. Polega ona na pobraniu mieszków włosowych z tyłu oraz boków głowy, gdzie każdy człowiek posiada najsilniejsze, odporne na wypadanie włosy. Mieszki włosowe są pobierane i aplikowane narzędziem o średnicy 0,8-1,0 mm. Do wyboru pacjentów kliniki trychologicznej HairCenter Kierach jest również zabieg VIP FUE. Rozszerzony wariant przeszczepu włosów obejmuje pobieranie mieszków włosowych, ale także komórek macierzystych., które są podane w trakcie zabiegu w mezoterapii. Stanowią one dodatkową stymulację porostu włosów na wybranym obszarze za pomocą komórek progenitorowych oraz czynników wzrostu. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które doświadczyły zaawansowanej utraty włosów. Przeszczep pozwala na rekonstrukcję owłosienia nawet w miejscach całkowicie łysych. Z obu chirurgicznych zabiegów na porost włosów mogą skorzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Warunkiem kwalifikacji jest wykluczenie chorób współistniejących, które mogą mieć negatywny wpływ na przeszczepione włosy lub proces gojenia. Duże atuty transplantacji metodą FUE to niskie ryzyko powikłań, krótki czas rekonwalescencji oraz możliwość powtórzenia po 6 miesiącach. Każdy przypadek jest wyceniany indywidualnie, a ostateczna kwota zależy od rodzaju i grubości włosów, ich ilości w mieszku oraz efektu pożądanego przez pacjenta.

Niechirurgiczne zabiegi na porost włosów

Przeszczep włosów nie zawsze jest konieczny, a w niektórych przypadkach może okazać się także niewskazany. Dlatego do wyboru pacjentów kliniki HairCenter Kierach pozostają także liczne zabiegi na porost włosów określane mianem niechirurgicznych. Dla osób, którym zależy na poprawie jakości włosów, zahamowaniu procesu ich wypadania oraz odroście nowych, polecamy mezoterapię igłową. Polega ona na wstrzykiwaniu w skórę głowy niewielkich dawek substancji leczniczych, które bazują na lekach przeciwzapalnych, witaminach i substancjach odżywczych. To skuteczna metoda leczenia łysienia u osób, u których przyczynę wypadania włosów stanowi przewlekły stres lub zaburzenia hormonalne. Kolejny niechirurgiczny zabieg na porost włosów to autologiczny przeszczep komórek macierzystych. Stymuluje on wzrost włosów za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu. Największą skuteczność osiąga w przypadku łysienia androgenowego typowego dla mężczyzn. Alternatywę stanowić może mikronakłuwanie skóry głowy wykonywane w znieczuleniu miejscowym. To skuteczny sposób w przypadku łysienia o różnej etiologii i stopniu postępowania. Uszkodzenia naskórka powoduje uwolnienie czynników wzrostu z płytek krwi i regenerację tkanek. Zahamowuje wypadanie i powoduje wzrost grubszych włosów.

Lasoterapia i mikropigmentacja na wypadanie włosów

Dla osób, które z różnych przyczyn nie chcą albo nie mogą skorzystać z chirurgicznej transplantacji włosów, najlepszy wybór stanowi laseroterapia LLLT. Laserowe leczenie łysienia polega na emisji światła, które jest absorbowane przez skórę. Naświetlanie laserowe skóry głowy poprawia krążenie krwi oraz dotlenienie, stymulując komórki włosów do reprodukcji. Efektem jest zahamowanie wypadania włosów oraz ich odbudowa. Laseroterapia daje dobre efekty w przypadku łysienia spowodowanego miniaturyzacją mieszka włosowego i umiarkowanej utraty włosów. Podobne efekty stymulacji porostu włosów zapewnia zabieg z zastosowaniem nici PDO. Służą one odbudowie skóry właściwej, pobudzając krążenie krwi wokół mieszków włosowych. Nici PDO mogą zarówno zapobiegać łysieniu, jak i je leczyć. Czasem ubytek włosów na skórze głowy stanowi efekt doznanych urazów, które doprowadziły do powstania blizny. Jeżeli Twoje włosy są naturalnie gęste, jednak w niektórych obszarach nie rosną, dobrą propozycję dla Ciebie może stanowić mikropigmentacja skóry głowy SMP, inaczej nazywana trichopigmentacją. Pigmenty aplikowane na skórę imitują krótko ogolone włosy. Można wkomponować je w naturalne włosy pacjenta, optycznie zagęszczając fryzurę. To najmniej inwazyjna metoda maskowania blizn na głowie. Niekiedy sięgają po nie także osoby, które nie mogą być zakwalifikowane do przeszczepu włosów, jednak chcą poprawić wygląd swojej skóry głowy.