Artur Kierach

Zobacz, jak wygląda e-konsultacja w HairCenter Kierach

Artur Kierach

Jakiś czas temu udostępniłem pacjentom HairCenter Kierach nową platformę internetową – www.drkierach.pl. Niniejsza strona internetowa umożliwia kontakt z lekarzem bez konieczności wychodzenia z domu czy oczekiwania na termin wizyty. Taka forma konsultacji doskonale sprawdza się w przypadku leczenia farmakologicznego, wizyty kontrolnej oraz przedłużenia recepty.

Jak zapisać się na e-konsultacje?

E-konsultacja jest niezwykle prostym sposobem kontaktowania się z lekarzem. To pierwszy krok do zahamowania wypadania włosów i odzyskania dawnej gęstości. Jak zapisać się na taką wizytę? Wystarczy wejść na stronę www.drkierach.pl i uzupełnić formularz zdrowotny. Cała procedura zajmuje pacjentom zazwyczaj 5-10 min, natomiast odpowiedź od lekarza i pełna lista zaleceń pojawia się u nich najpóźniej do 2 dni roboczych. W przypadku e-konsultacji ogromne znaczenie mają zdjęcia głowy – to właśnie na ich podstawie, a także w oparciu o informacje przekazane w formularzu zdrowotnym możliwe będzie dobranie odpowiedniego leczenia. Pacjent po e-konsultacji otrzymuje od lekarza listę badań, które powinien wykonać, plan leczenia na 3 miesiące, szczegółowe zalecenia oraz, jeśli jest taka potrzeba, receptę elektroniczną.

Leczenie pierwszego wyboru

W większości przypadków wypadania włosów już konsultacja online jest w stanie rozwiązać problem. W trakcie takiej wizyty lekarz dobiera leczenie pierwszego wyboru, czyli przeprowadza tzw. test reaktywności. Pacjent otrzymuje najtańsze i najbardziej podstawowe leki dostępne w aptece, w odpowiednio dobranej dla niego dawce. Sprawdzamy jak zareagują na nie mieszki włosowe – jest to doskonały punkt wyjścia i pozwala pozbyć się problemu wypadania włosów w ponad 80% przypadków. W kuracji stosowane są jedynie sprawdzone leki o dużej skuteczności w testach klinicznych. Nie są to kosmetyki – musimy pamiętać, że kosmetyki czy suplementy diety mogą jedynie poprawić wygląd naszych włosów, ale nigdy nie zahamują ich wypadania.

Decydujące 3 miesiące

Pierwszych efektów pacjenci mogą spodziewać się już po ok. 3 miesiącach. Choć leczenie farmakologiczne jest niezwykle skuteczne, musimy pamiętać, że każdy przypadek łysienia jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli po okresie 3 miesięcy leczenie nie przyniesie widocznych efektów, konieczna będzie wizyta w gabinecie stacjonarnym i poszerzenie diagnostyki czyli wdrożenie dodatkowych badań w poszukiwaniu przyczyny wypadania włosów. Najgorszą rzeczą, którą może zrobić pacjent borykający się z problemem wypadania włosów jest zwlekanie – im więcej utracimy mieszków włosowych, tym mniejszą mamy szansę na odzyskanie włosów za pomocą niechirurgicznych metod.