FAQ
Na tej stronie znajdziesz listę i odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące farmaceutycznego leczenia wypadania włosów lub łysienia.
W przypadku zauważenia nadmiernego wypadania włosów, pierwszym krokiem powinna być konsultacja z lekarzem specjalistą. Standardowa konsultacja lekarska pomaga uporać się z problemem wypadania włosów w ponad 80% przypadków.
Pacjenci w celach diagnostycznych zazwyczaj proszeni są o wykonanie badań z krwi: – morfologia krwi,
– CRP, OB,
– TSH, fT3, fT4,
– ferrytyna, Fe, – Kortyzol,
– lipidogram,
– glukoza,
– wit. D, wit. H
– Cynk w surowicy,
– testosteron wolny,
– DHEAS,
– androstendion,
– prolaktyna,
– progesteron. Jake badania powinienem wykonać w celach diagnostycznych?
Zdjęcia głowy, które przesyłasz do konsultacji powinny ilustrować utratę włosów w miejscach, takich jak: bok lewy, bok prawy, przód, tył i górna powierzchnia głowy.
Przed wysłaniem zdjęcia upewnij się, że zostało ono zapisane w formacie PNG lub JPG i nie przekracza wielkością 4 MB.
Zalecenia są wysyłane w ciągu dwóch dni roboczych. Jeśli w tym czasie nie zauważysz ich w swojej skrzynce mailowej, sprawdź folder SPAM.
Test reaktywności jest pierwszym etapem leczenia wypadania włosów. Polega on na sprawdzeniu odpowiedzi mieszków włosowych na najprostsze i najtańsze leczenie dostępne na rynku. W teście reaktywności wykorzystywane są wyłącznie substancje, które mają potwierdzoną skuteczność w dużych badaniach klinicznych.
Test reaktywności trwa 3-4 miesiące – tyle potrzebują mieszki włosowe aby się zregenerować i wyprodukować nową łodygę. W ponad 80% przypadków odpowiedź organizmu jest pozytywna, co rozwiązuje problem wypadania włosów.
Niektóre przypadki wypadania włosów potrzebują bardziej agresywnego leczenia, wówczas niezbędna okazuje się wizyta w gabinecie i przeprowadzenie dodatkowych badań.
Leczenie podtrzymujące stosuje się aż do zaobserwowania ustąpienia objawów (wypadania włosów).
Osoby, które konsultowały się i otrzymały leki w HairCenter Kierach mogą zamówić kolejną receptę. Recepta jest kontynuacją leczenia i zawiera wyłącznie leki, które pacjent stosuje obecnie przeciw wypadaniu włosów lub łysieniu.
Odpowiedź zostaje wysłana w ciągu dwóch dni roboczych.
Przygotuj listę leków, które aktualnie przyjmujesz wraz z przepisanymi dawkami.
– Recepta może być wystawiona tylko, jeżeli jest ona niezbędna do kontynuacji leczenia oraz, gdy jest to uzasadnione stanem zdrowia pacjenta odzwierciedlonym w dokumentacji medycznej, a pacjent nie może przyjść do gabinetu na wizytę.
– Recepta zaoczna może zawierać tylko te leki, które były przepisane w trakcie ostatniej konsultacji kontrolnej.
– Recepta zaoczna jest wystawiana na okres 3-miesięczny.
Lekarz ma prawo odmówić wystawienia e-recepty zaocznej w uzasadnionych przypadkach i zaprosić Pacjenta na konsultację kontrolną.