Kosmetyki

Najlepsze kosmetyki do skóry głowy. Jak je odpowiednio wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że żeby móc cieszyć się lśniącymi i mocnymi włosami, należy zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Ale to nie wszystko. Na kondycję włosów ogromny wpływ wywiera także stan skóry głowy. W trosce o piękne włosy niebagatelne znaczenie ma więc higiena skóry głowy, dobrana adekwatnie do jej aktualnych potrzeb. Z tego artykułu dowiesz się, na jakie kosmetyki do skóry głowy najlepiej się zdecydować.

Oczyszczanie to podstawa

Wiele osób pamięta o regularnym wykonywaniu peelingu skóry ciała oraz twarzy, ale tylko nieliczni włączają ten rytuał w odniesieniu do oczyszczania skóry głowy. Peeling taki powinien jednak na stale zagościć pośród cyklicznie wykonywanych zabiegów. Dlaczego? Nawet najlepszy szampon nie jest w stanie gruntownie oczyścić skóry głowy z wszelkich zanieczyszczeń, a tych okazuje się być całkiem sporo. Warto tu wspomnieć chociażby o pozostałościach po kosmetykach, produktach do stylizacji, codziennych zanieczyszczeniach czy sebum. Preparaty do skóry głowy, takie jak peeling, pozwalają skutecznie je usunąć, niwelując też martwy naskórek oraz nadmiar łoju. Dzięki tak oczyszczonym ujściom mieszków włosowych, składniki aktywne preparatów pielęgnacyjnych łatwiej wnikają w głąb cebulek, co skutkuje lepszym odżywieniem włosów. Regularne wykonywanie peelingu głowy wiąże się jeszcze z szeregiem innych korzyści. Przede wszystkim dzięki temu zabiegowi skutecznie można przeciwdziałać niektórym problemom skórnym. Dokładne oczyszczanie pomaga w walce z łupieżem, koi podrażnienia, minimalizuje poczucie dyskomfortu oraz świąd, a także reguluje wydzielanie sebum, co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie się przetłuszczania skóry głowy. Osoby korzystające z peelingu zauważają zmniejszenie się konieczności codziennego mycia włosów, ponieważ na dłużej pozostają one świeże. Właściwa higiena skóry głowy sprawia również, że włosy optycznie zyskują większą objętość, bez efektu oklapnięcia. Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, peeling należy wykonywać regularnie, najlepiej raz w tygodniu.

Krok drugi: pielęgnacja

Poza dobrymi jakościowo preparatami do pielęgnacji włosów, warto zainwestować też w kosmetyki do skóry głowy, szczególnie wcierki i toniki. Można powiedzieć, że są to swego rodzaju płynne odżywki, przeznaczone specjalnie do skóry głowy. Wyróżniają się one wysokoskoncentrowanymi formułami, bogatymi w substancje aktywne – najczęściej naturalne ekstrakty oraz wyciągi roślinne. Najlepsze kosmetyki do skóry głowy przeznaczone są do konkretnych potrzeb tej skóry. Wcierki oraz toniki mogą m.in.: przyspieszać porost włosów, zmniejszać ich wypadanie, łagodzić podrażnienie skóry, regulować wydzielanie sebum, niwelować łupież, działać wzmacniająco i rewitalizująco na cebulki włosów. Tego rodzaju preparaty do skóry głowy warto odpowiednio aplikować, co przyczyni się do wzmocnienia ich działania. Wybrany produkt należy nanieść na skórę głowy, a potem delikatnie wcierać opuszkami palców, wykonując masaż. Taki masaż działa nie tylko relaksująco, lecz także poprawia mikrokrążenie, co ma wpływ na lepsze odżywienie cebulek włosowych. Wykonuje się go zaczynając od strony czoła, kierując się do karku. Ruchy palców powinny być koliste i delikatnie uciskające. Do wykonania masażu można użyć także szczotki z naturalnym włosiem. W trosce o piękne włosy nie wolno zapominać o odpowiednim traktowaniu skóry głowy. Właściwie dobrana pielęgnacja w szybkim czasie przynosi wymierne efekty w postaci mocnych i zdrowych kosmyków.