FAQ
Na tej stronie znajdziesz listę i odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące farmaceutycznego leczenia wypadania włosów lub łysienia.
W przypadku zauważenia nadmiernego wypadania włosów, pierwszym krokiem powinna być konsultacja z lekarzem specjalistą. Standardowa konsultacja lekarska pomaga uporać się z problemem wypadania włosów w ponad 80% przypadków.
Pacjenci w celach diagnostycznych zazwyczaj proszeni są o wykonanie badań z krwi: – morfologia krwi,
– CRP, OB,
– TSH, fT3, fT4,
– ferrytyna, Fe, – Kortyzol,
– lipidogram,
– glukoza,
– wit. D, wit. H
– Cynk w surowicy,
– testosteron wolny,
– DHEAS,
– androstendion,
– prolaktyna,
– progesteron. Jake badania powinienem wykonać w celach diagnostycznych?
Zdjęcia głowy, które przesyłasz do konsultacji powinny ilustrować utratę włosów w miejscach, takich jak: bok lewy, bok prawy, przód, tył i górna powierzchnia głowy.
Przed wysłaniem zdjęcia upewnij się, że zostało ono zapisane w formacie PNG lub JPG i nie przekracza wielkością 4 MB.
Zalecenia są wysyłane w ciągu dwóch dni roboczych. Jeśli w tym czasie nie zauważysz ich w swojej skrzynce mailowej, sprawdź folder SPAM.
Test reaktywności jest pierwszym etapem leczenia wypadania włosów. Polega on na sprawdzeniu odpowiedzi mieszków włosowych na najprostsze i najtańsze leczenie dostępne na rynku. W teście reaktywności wykorzystywane są wyłącznie substancje, które mają potwierdzoną skuteczność w dużych badaniach klinicznych.
Test reaktywności trwa 3-4 miesiące – tyle potrzebują mieszki włosowe aby się zregenerować i wyprodukować nową łodygę. W ponad 80% przypadków odpowiedź organizmu jest pozytywna, co rozwiązuje problem wypadania włosów.
Niektóre przypadki wypadania włosów potrzebują bardziej agresywnego leczenia, wówczas niezbędna okazuje się wizyta w gabinecie i przeprowadzenie dodatkowych badań.
Leczenie podtrzymujące stosuje się aż do zaobserwowania ustąpienia objawów (wypadania włosów).
Osoby, które konsultowały się i otrzymały leki w HairCenter Kierach mogą zamówić kolejną receptę. Recepta jest kontynuacją leczenia i zawiera wyłącznie leki, które pacjent stosuje obecnie przeciw wypadaniu włosów lub łysieniu.
Odpowiedź zostaje wysłana w ciągu dwóch dni roboczych.
Przygotuj listę leków, które aktualnie przyjmujesz wraz z przepisanymi dawkami.
– Recepta może być wystawiona tylko, jeżeli jest ona niezbędna do kontynuacji leczenia oraz, gdy jest to uzasadnione stanem zdrowia pacjenta odzwierciedlonym w dokumentacji medycznej, a pacjent nie może przyjść do gabinetu na wizytę.
– Recepta zaoczna może zawierać tylko te leki, które były przepisane w trakcie ostatniej konsultacji kontrolnej.
– Recepta zaoczna jest wystawiana na okres 3-miesięczny.
- Recepta jest ważna 30 dni od daty wystawienia. Niewykupienie leków w terminie wiąże się z koniecznością wystawienia nowej recepty, a tym samym naliczana jest opłata. Prosimy o realizację recept w terminie.
Lekarz ma prawo odmówić wystawienia e-recepty zaocznej w uzasadnionych przypadkach i zaprosić Pacjenta na konsultację kontrolną.
Oczywiście. Nasi lekarze diagnozują i leczą wypadanie włosów przede wszystkim stacjonarnie w gabinecie lekarskim. Możliwa jest konsultacja zarówno w Warszawie (Chrobrego 4/U5) jak i we Wrocławiu. Na wizytę można się zapisać telefonicznie pod nr: +48579645819. Konsultacja z lekarzem to pierwszy krok do odzyskania włosów.
Nie, szampon nie pomoże na wypadanie włosów. Jego zadaniem jest umycie skóry głowy oraz włosów, ale kosmetyk nie jest lekiem i nie jest wstanie zatrzymać utraty włosów spowodowanej zaburzeniami hormonalnymi (np. łysienie androgenowe, nadczynność lub niedoczynność tarczycy), niedoborami żywieniowymi, chorobami ogólnoustrojowymi. Nawet, gdyby w szamponie były leki to jest on spłukiwany po kilku minutach ze skóry głowy. Lek, aby mógł wchłonąć się ze skóry, musi pozostać na skórze kilka godzin (tak jak np. minoksydyl czy leki hormonalne w plastrach). Szampon na wypadanie włosów nie pomoże. Leczenie łysienia to złożony problem medyczny. Powodem są zwykle choroby, a te należy leczyć lekami.
Chcesz się umówić na konsultację lekarską w sprawie wypadania włosów lub łysienia? Wizytę możesz umówić także ON-LINE lub Zadzwoń do nas. Odwiedź nas na Instagramie i TikToku. Więcej artykułów znajdziesz na blogu.